HAKKIMIZDA

Biz Kimiz?

Genel Destek OSGB, 2013 yılı Haziran ayında, “Genel Destek Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi ve İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Limited Şirketi” ünvanı ile kurulmuştur.

Kurucuları, yaklaşık 20 yıldır üretim ve hizmet sektörlerinde çalışmış, aynı zamanda yönetim sistemleri (ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001 vb.) başdenetçileri ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yetkilendirilmiş iş güvenliği uzmanlarıdır.

Genel Destek OSGB, kurum ve kuruluşların iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve diğer sağlık personeli ihtiyaçlarını birlikte veya talep halinde ayrı ayrı karşılamak için kurulmuş ve çalışmalarını sürdürmektedir. Bünyesinde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yetkilendirilmiş iş güvenliği uzmanları ve yine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yetkilendirilmiş işyeri hekimleri görev yapmaktadır.

Ortak sağlık ve güvenlik birimi; kamu kurum ve kuruluşları, organize sanayi bölgeleri ile Türk Ticaret Kanununa göre faaliyet gösteren şirketler tarafından, işyerlerine iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini sunmak üzere kurulan gerekli donanım ve personele sahip olan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yetkilendirilen birimi ifade eder.

Misyon

– İş sağlığı ve güvenliğinin, yasal bir zorunluluk olmaktan öte, bir yaşam biçimi olarak benimsenmesini sağlamak,

– Çağdaş toplumlarda olduğu gibi insana verilen değerin arttırılmasına katkı sağlamak ve

– İş kazalarının en aza indirildiği veya mümkün olduğunca önlendiği, insan odaklı bir toplumsal anlayışın oluşturulmasını sağlamaktır.

Vizyon

İş Sağlığı ve Güvenliği konusundaki tüm faaliyetlerde; alanında öncü, sektöründe iddialı, deneyimi, işine saygısı, ciddiyeti ve içtenliği ile fark yaratan insanlar tarafından çözüm ortağı olarak tercih edilmek.

 

SERTİFİKALAR